0312 259 33 33

  • MONTAJ DAHİL FİYAT İÇİN ARAYIN

LSA150

LSA300

LSA450

LSA600

LSA900

LSA40

Ürünler

Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretmek Nedir?

Güneş enerjisili sistemler, güneş ışınlarını kullanarak direk olarak elektrik enerjisine çeviren farklı tipte ve boyutlara sahip güneş modülü ile projelendirilen sistemlerdir.

Örneğin bir hobi, yayla veya mandıranıza güneş enerjili paket sistemi yaptırmak istediğinizde, öncelikle hangi cihazların kullanılacağına ve kaç watt tüketim olduğuna, kaç saat cihazların çalıştığına dikkat etmeniz gerekiyor. Buna göre yapılan mühendislik hesaplamalarına ve sistemin kurulacağı bölgeye göre kaç watt güneş paneli, kaç amper akü ve inverter gibi sistem parçaları belirlenir. Güneş paneli ürettiği enerjiyi akülere depolayarak kullanmanıza olanak sağlar. Bulutlu, yağmurlu havalarda güneş panelleri enerji üretsede harcadığınız enerjiye yetmeyeceği için aküden takviye alacaktır. Bu yüzden kış aylarında sistemi kullanmak için akü ve panel kapasitesini biraz daha fazla satın almanızda müşteri yararına olacağını belirtmek isteriz.

Biz müşterilerimize proje hazırlarken, kullanacakları cihazların marka ve modeline göre hesaplama yapıyoruz. Bu sayede kesin ve net bir proje hazırlanmış oluyor.

Kesinlikle güneş enerjili elektrik sistemi yaptırdığınız zaman, aküleriniz tam jel bakımsız akü ve inverteriniz tam sinüs olsun. Aksi taktirde yaptırmış olduğunuz sistem verimsiz ve kısa zaman içinde arızalara neden olacaktır.

Projelendirme ve fiyat için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Aramak İçin Tıklayın: 0312 259 33 33