0312 259 33 33

  • MONTAJ DAHİL FİYAT İÇİN ARAYIN

AKÜ

Akü Nedir?

Elektrik enerjisini farklı tiplerde ( sulu, kuru veya jel) depolayarak, bunları istendiği zaman geri enerjiye çeviren enerji depolama cihazıdır.

Sulu akü, otomobil, kamyon, kamyonet, tır, iş makinesi, fortlift, telekom santrali gibi otomotiv alanda veya stasyoner, traksiyoner gibi endüstriyel alanda kullanılabilir. Şarj etme ve boşaltma ömürleri oldukça kısadır. Marka ile değişmekle beraber ortalama 100-150 döngüye sahiptir. Sıklıkla kullanıldığında iç plakalarında oksitlenme ve su kaybına neden olur.

AGM kuru akü, ups, kgk, kesintisiz güç kaynakları, zorlu ve ağır koşullarda, tekerlekli sandalyelerde, elektrikli mobilet ve motosikletlerde, elektrikli fortlift ve finçlerde tercih edilirler. Güneş enerjisinde de tercih edilir, ancak jel akü kadar uzun ömürlü olmadığından az sıklıkla kullanılan projelerde tercih edilebilir. Ortalama 300- 450 arasında döndüye sahiptir. Çok ağır yüklere maruz kalmadığı taktirde plakalarında oksitleşme çok yavaştır, su eksiltmez ve akıntı gibi sorunlar olmaz.

Jel akü ups, kgk, kesintisiz güç kaynakları, zorlu ve ağır koşullarda, tekerlekli sandalyelerde, elektrikli mobilet ve motosikletlerde, elektrikli fortlift ve finçlerde tercih edilirler. Ancak en çok tercih edildiği sektör yenilenebilir enerjidir. Çünkü en ağır koşullarda, günlük doldurma ve boşaltmada, soğukta ve sıcaktan çok az etkilenmesi, hızlı doldurma ve hızlı boşaltma gibi ağır şartlara uygun olması jel aküyü güneş enerjisinde olamazsa olmaz yapmaktadır. Sulu ve jel akülere göre ömrü çok uzundur. Ortalama 600-1000 arasında döndüye sahiptir. Çok ağır yüklere maruz kalmadığı taktirde plakalarında oksitleşme çok yavaştır, su eksiltmez ve akıntı gibi sorunlar olmaz. Havasız ortamda üretildiğinden içindeki jel asit kuruma yapmaz. Çok sıcakta aküyü izolasyon yapmalı ve direk sıcak ve güneş ışınlarına maruz bırakılmamalıdır.

 

Aküler ile ilgili detaylı bilgi için bizi arayın.

 

Syntax error in template "84fed364e2ccd4398850d309c5ad9f22fdc259b7" on line 5 "function gtag(){dataLayer.push(arguments);}" - Unexpected ".", expected one of: "}"